Wylewność i gładkie role amantów nigdy nie były jego specjalnością. Lata ’70 i ’80 to w karierze De Niro „Ulice nędzy”, „Taksówkarz”, „Ojciec chrzestny”, „Wściekły byk”, „Łowca jeleni”, „Dawno temu w Ameryce”: role agresywnych macho, gangsterów. Role wybitne.
Powstały niezliczone ilości artykułów o słynnej metodzie De Niro, jego znikaniu w roli, zatapianiu się w postaci, o jedynym w swoim rodzaju aktorskim „kameleonie”, jak nazywał go Brian De Palma.
– Zawsze chciałem, żeby w tym, co robię ludzie widzieli kawałek siebie, a nie kawałek tego, do czego aspirują – to słowa bohatera najnowszego odcinka mojego podcastu.
Jak zaczynał? Jak relacja z ojcem wpłynęła na niego jako artystę? Jakie wrażenie sprawia na żywo?
Posłuchajcie! Nowy odcinek „Pasternak o kinie” dostępny już na Apple, Amazon i Spotify.
Lajkujcie, szerujcie, wystawiajcie oceny!
A Roberta De Niro możecie oglądać w wybitnym „Czasie krwawego księżyca” Martina Scorsese. Już w kinach!
Poprzedni odcinek podcastu znajdziecie TUTAJ
Karolina Pasternak
Dziennikarka, krytyczka filmowa, publicystka. Studiowała dziennikarstwo na UJ, a następnie wykładała tam w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Przez siedem lat (2005-2012) współtworzyła dział kultury tygodnika „Przekrój”, najpierw jako redaktorka, następnie szefowa działu Film. Od 2012 do 2014 pracowała w portalu filmowym Stopklatka.pl, od 2013 roku jako Redaktor Naczelna. Od 2015 do 2022 roku związana z „Newsweekiem". Jej teksty były publikowane w „Gazecie Wyborczej” i „Polityce”, a także magazynach „Film”, „Kino”, „Twój Styl”, „Zwierciadło”. Przeprowadzała wywiady m.in. ze Michaelem Haneke, Jimem Jarmuschem, Jane Campion, Robertem De Niro, Isabelle Huppert, Quentinem Tarantino. W lutym 2022 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukazała się jej debiutancka książka „Holland. Biografia od nowa”.
No Comment! Be the first one.